Oznanilo Rimokatoliške župnije Sv. Nikolaja v Murski Soboti 

Leto X

Številka 4

26. februar 2006


V sredo, 1. marca bo pepelnica - ZAČETEK POSTNEGA ČASA. To je čas, ko se z molitvijo, spokornostjo in dobrimi deli pripravljamo na Jezusovo trpljenje, smrt in vstajenje.
NA PEPELNICO JE STROGI POST.
Ta dan bodo sv. maše tudi po kapelah: V Krogu (9h), Satahovcih (10h), Lukačevcih (11h), Rakičanu (16h) in v M. Črncih (17h), Pri vseh mašah bo PEPELJENJE.
Osrednja pobožnost postnega časa je pobožnost križevega pota. Vsak petek bo ena izmed župnijskih skupin pripravila razmišljanja ob postajah križevega pota. H križevemu potu vabimo vsak petek, birmance, njihove starše in botre, vsaj tiste, ki so v Prekmurju. Vabilo h križevemu potu velja tudi za ostale osnovnošolce in njihove starše. Naše vabilo bo jalovo, če se z otroki ne odzovete tudi starši. Le z vašim sodelovanjem, dragi starši, bomo zmogli otrokom podati tudi duhovno izkustvo postnega časa.

Post naj bi bil, čas intenzivne duhovnosti. Čas, ko kristjan v Cerkvi kot občestvu vernikov sledi Kristusovemu zgledu, ki si je pred začetkom svojega javnega delovanja naložil štiridesetdnevni post. V tem času naj bi kristjani poglabljali svoje versko življenje in bolj vneto molili. Post nam pomeni čas priprave na duhovno pomlad, ki z veliko nočjo prinaša nove odrešenjske moči, da bi z osebno zavzetostjo laže doumeli smrt starega  in dar vstajenja novega človeka, ki smo ga sprejeli s krstom.

Bog od nas ne pričakuje odpovedi temu svetu, temveč nas kljub naši podli naravi poskuša naučiti razumeti svet, ki ga je ustvaril za nas. Kardinal John Henry Newman, ki je po dolgem iskanju prestopil iz anglikanske v katoliško Cerkev, je v eni svojih knjig zapisal: "Samo tisti se znajo prav veseliti tega sveta, ki začno z nevidnim svetom. Samo tisti se ga lahko resnično veselijo, kateri so se mu najprej odrekli …"


ZBIRANJE DENARNIH SREDSTEV ZA OBNOVO FASADE IN STREŠNE KRITINE NA ŽUPNIJSKI CERKVI SV. NIKOLAJA V MURSKI SOBOTI V MESECU JANUARJU IN FEBRUARJU 2006

Murska Sobota
Murski Črnci
Satahovci
Krog
Rakičan
Lukačevci
Černelavci
Borejci 
Polana
Veščica
Pušča
Od drugod

SKUPAJ V JAN. IN FEB.

DAROVANO NAMESTO CVETJA
OB POGREBIH V MES. JAN. IN FEB.

SKUPAJ

ZBIRKA PRVIH osemnajstih MESECEV

ZBRANO DOSLEJ

1.954.000,00 SIT
149.000,00 SIT
167.500,00 SIT
425.600,00 SIT
497.100,00 SIT
25.000,00 SIT
147.400,00 SIT
39.000,00 SIT
7.500,00 SIT
123.000,00 SIT
5.000,00 SIT
45.000,00 SIT

3.585.100,00 SIT


229.200,00 SIT

3.814.300,00 SIT

36.057.720,00 SIT

39.872.020,00 SIT

Dragi verniki soboške župnije, najlepše se vam zahvaljujem za vaše darove za obnovo cerkve. Kot župnika in tistega, ki sem za obnovo nosil največjo odgovornost, ste me s svojimi darovi presenetili. Hvala vam, predvsem hvala tistim, ki ste si morda odtrgali od svojih ust zato, da ste darovali za obnovo cerkve sv. Nikolaja. Nekaj še kljub temu dolgujemo, toda upam, da bomo tudi to do 30. junija 2006 poravnali. Sicer pa boste končno poročilo o obnovi brali v posebni izdaji Župnijskega lista.

VEROUČNE POČITNICE: od 27. februarja do 4. marca bodo zimske veroučne počitnice.
VEROUK: od 6. marca dalje bo zopet reden verouk.

V sredo, 8. marca bomo imeli duhovniki soboške dekanije mesečno duhovno obnovo v Pečarovcih. Srečanje bomo začeli s sv. mašo ob 9. uri.

Od sobote, 11. marca (zvečer od 17. ure) do ponedeljka 13. marca (vključno z jutranjo mašo) bo med nami dr. Stanislav Matičič, duhovnik ljubljanske nadškofije. V tem času bo tudi na razpolago za sv. spoved.

Na drugo postno nedeljo, 12. marca, bo pri vseh mašah darovanje za semenišče in bogoslovje. 

Na 2. postno nedeljo, 12. marca, bodo k 9. maši prinesli svoje birmanske prijavnice letošnji birmanci. K deveti maši vabimo tudi njihove starše in botre, botre pa po 9. maši  na skupno srečanje v dvorano veroučnih učilnic.

Na 2. postno nedeljo, 12. marca, bodo gostje naše župnije pevci iz župnije Malinska iz otoka Krka – Hrvaška. V župniji Malinska je naš mešani pevski zbor sv. Nikolaja v minulem letu sodeloval pri maši, po maši pa je izvedel koncert duhovnih pesmi. Tako bodo pevci iz Malinske vrnili obisk. Peli bodo pri 10. maši. Veselimo se tega obiska in jih obenem prisrčno pozdravljamo.   

Od 17. do 19. marca bo v naši župniji SEMINAR PRENOVE V DUHU, ki ga bo vodil g. Igor Lovišček, duhovnik koprske škofije. Seminar bomo začeli s češčenjem Najsvetejšega v petek, 17. marca, ob 17. uri v cerkvi. Naslov seminarja je: Jezus Kristus je Odrešenik. Vsak dan bomo moliti tudi za zdravje.

Agencija ARItours vabi na 11. tradicionalno škofijsko romanje mariborske škofije na Češko, Slovaško in Avstrijo (Dunaj), od 31. marca do 1. aprila 2006. Duhovni voditelj romanja bo škof dr. Franc Kramberger. Prijavnico najdete v predprostoru cerkve. Prijavite se v župnišču, čimprej.

V soboto, 1. aprila 2006, bomo romali v Ankaran in Koper. Odhod avtobusa iz Rakičana (gasilski dom) ob 4.45. uri, ob 5. uri izpred cerkve in nato po vaseh. Cena prevoza je 4.200 SIT. Prijavite se lahko v župnišču ali pri g. Golobu (041/ 746-037).

Vabimo vas na ŽUPNIJSKO ROMANJE V LURD, od 22. do 26. junija 2006. Prijavnico najdete v predprostoru cerkve. Zaradi lažje organizacije se čimprej prijavite. Prijave zbiramo v župnišču do velike noči, do 16. aprila 2006. Organizacijo romanja smo zaupali agenciji ARItours.

Še vedno lahko v župnišču naročite Mohorjevo zbirko za leto 2006. Cena v prednaročilu je 9.000 SIT.

V bolnišnični kapeli so vsako nedeljo sv. maše ob 18. uri. Lepo bi bilo, če bi svojci obveščali svoje sorodnike, ki so v bolnišnici, da se lahko vsako nedeljo udeležijo sv. maše ob 18. uri.


home.gif (1658 bytes)    arhiv.gif (1412 bytes)