Nekatera poročila o dogajanju v naši stolni cerkvi
lahko preberete tudi na straneh soboške škofije:

Romanje Matere Marije Čestohovske

V okviru prizadevanj za življenje in proti vsaki obliki kulture smrti bo tudi našo državo obiskala podoba Matere Marije Čestohovske. Njena 18 tisoč kilometrov dolga pot jo vodi od skrajnega vzhoda Rusije do Fatime.Ikona predstavlja Marijo, ki s svojo desno roko kaže na Kristusa in vodi vse ljudi k Bogu, od katerega imamo Življenje. Je Mati, ki brani življenje.

V Sloveniji bo od jutri do četrtka zvečer. Sprejem bo ob 9. uri v Lendavi, kjer bo tudi sveta maša, ki jo bo vodil mariborski pomožni škof dr. Jožef Smej. Romarica se bo za kratek čas ustavila tudi v naši župniji. Vabimo vas, da Marijo počastite tudi vi. V naši župniji bo Marija v ponedeljek, 17. septembra okrog 13:30. Predvidoma bo postanek v Murski Soboti trajal 15 minut.

V nekaterih krajih bodo postanki daljši, zato objavljamo tudi spored postankov v drugih krajih.

Postanki v ponedeljek, 17. septembra
Lendava sprejem ob 9h
Lendava > 9:00 - 13:00
Murska Sobota > 13:30 - 13:50
Gornja Radgona > 14:10 - 14:25
Lenart > 14:55 - 15:10
Ptuj > 15:50 - 16:10
Starše > 16:30 - 16:45
Maribor 17:15 (pričetek programa ob 18h).

Pot nadaljuje v torek, 18. septembra v smeri Maribor - Celje - Koper,
v sredo, 19. septembra v smeri Koper - Ljubljana,
zadnji dan, 20. septembra pa v smeri Ljubljana - Novo mesto.

Več o potovanju ikone Matere Marije Čestohovske si lahko preberete na naslednjih spletnih straneh: http://www.fromoceantoocean.org/

Za boljše in prijaznejše delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information